Sipas një deklarate të fundit thuhet se Tupac vuante nga kjo sëmundje

By

Jada Pinkett Smith ka pohuar se Tupac Shakur vuante nga alopecia.

Aktorja 52-vjeçare vuan nga gjendja – e cila shkakton rënie të paparashikueshme të flokëve – dhe ajo zbuloi se e vuante edhe shoku i saj i ndjerë, me shkaktarin e sëmundjes autoimune kur ai u arrestua në vitin 1991 për jaywalking në Kaliforni, diçka që reperi më vonë. ka paditur departamentin e policisë.

Jada tha për revistën People: “Unë nuk mendoj se Tupac ka folur ndonjëherë për alopecinë nga e cila vuante.

“Pasi ai ishte në Kaliforninë Veriore me oficerët e policisë që e rrahën, ai filloi t’i humbiste flokët. Dhe modelet e tij të alopecisë ishin shumë më ekstreme se të miat.”

Prezantuesja e Red Table Talk pohoi se shoku i saj, i cili u qëllua për vdekje në vitin 1996, e mbajti të fshehtë gjendjen e tij për shkak të presioneve të kohës, por mendon se do të ishte më i hapur për këtë tani nëse do të ishte ende gjallë.

Ajo tha: “Unë nuk mendoj se Pac ka folur ndonjëherë për alopecinë e tij, por ai gjithashtu dukej shumë mirë me një kokë tullac.

“Por kjo ishte gjatë një kohe dhe gjatë një epoke që ju nuk do ta bënit – ai thjesht nuk do të fliste për të.

“Jam i sigurt se nëse ai do të ishte gjallë sot, ai do të fliste publikisht për gjendjen e tij.”

Jada zbuloi për herë të parë se ka alopecia në vitin 2018 dhe shpreson se mund t’i japë fund “turpit” rreth gjendjes.

Ajo tha: “Më vjen mirë që kam pasur mundësinë dhe do të vazhdojmë të kemi mundësinë të flasim për mënyrën se si alopecia ndikon tek unë.

“Dhe unë thjesht shpresoj se do t’u japë njerëzve lirinë të flasin se si dhe thjesht të mos kenë turp dhe të mos kenë një stigmë të tillë. Dhe ka shumë turp rreth alopecisë.”

Ylli i Girls Trip së fundmi e quajti Tupac si “shokun e shpirtit” të saj, por këmbënguli se miqësia e tyre nuk u shndërrua kurrë në romantike, sepse ata “nuk kishin kimi”.

 

Artikuj të ngjashëm