Aktorja e famshme ndahet nga jeta një ditë para ditëlindjes

By

Suzanne Somers humbi betejën e saj shumëvjeçare me kancerin vetëm një ditë para ditëlindjes së saj të 77-të, mund të konfirmojë ekskluzivisht Page Six.

Suzanne Somers

Aktorja vdiq të dielën herët në moshën 76-vjeçare, na thotë publicisti shumëvjeçar i yllit, R. Couri Hay.

“Suzanne Somers ndërroi jetë paqësisht në shtëpi në orët e hershme të mëngjesit të 15 tetorit. Ajo i mbijetoi një forme agresive të kancerit të gjirit për më shumë se 23 vjet,” thotë ai.

“Suzanne ishte e rrethuar nga burri i saj i dashur, Alan [Hamel], djali i saj, Bruce dhe familja e saj e ngushtë.”

Hay vëren se familja e Somers kishte planifikuar të mblidhej në atë që do të ishte ditëlindja e saj e 77-të të hënën.

“Në vend të kësaj, ata do të festojnë jetën e saj të jashtëzakonshme dhe duan të falënderojnë miliona fansat dhe ndjekësit e saj që e kanë dashur shumë atë,” përfundon ai deklaratën e tij.

“Një varrim familjar privat do të bëhet këtë javë, me një përkujtimore që do të pasojë muajin e ardhshëm.” /Prive.al

Suzanne Somers and husband Alan Hamel

Artikuj të ngjashëm