Kjo vajzë është shumë e famshme sot, e gjeni dot kush është?

By

Një kjo vogëlushe e lezetshme, në krahët e nënës dhe gjyshit të saj, u rrit duke u bërë shumë e famshme. Fjala është për Afërdita Dreshaj e cila ndau këto imazhe në llogarinë e saj në Instagram.

Dreshaj lindi në Malin e Zi dhe u shpërngul në Sh.B.A në moshën 12 vjeçare. Ajo filloi karrierën e saj si modele në moshën 17 vjeçare, pasi u zbulua nga një fotograf. Ajo ishte e fejuar më parë me këngëtarin shqiptar Shpat Kasapi.

Në vitin 2013, Dreshaj dhe Kasapi u ndanë. Mirëpo në vitin 2018 ajo kurorëzoi martesë me hokeistin cek, Jakub Kindl.

Afërdita Dreshaj është një këngëtare dhe modele mode shqiptare më e njohur për kurorëzimin e saj në Miss Universe Kosovo 2011 dhe që përfaqësoi Republikën e Kosovës në Miss Universe 2011.

Sot ajo është tërhequr paksa nga këto fusha, duke shijuar martesën e saj dhe duke qenë shumë aktive në rrjete sociale. /Prive.al

 

Artikuj të ngjashëm