Kjo është përgjigjja e Ava Max kur e pyesin a di të flasë shqip (FOTO)

By

Një tjetër shqiptare shumë e suksesshme nëpër botë, është Ava Max.

Këngëtarja me prejardhje nga Saranda, ka arritur të depërtojë fuqishëm në tregun e huaj sidomos pas projektit me titull “Sweet but Psycho”.

Edhe pse Ava nuk ka lindur në trojet shqiptare, prejardhjen e saj nuk e harroi kurrë dhe shpesh e përmend në intervista.

Së fundmi, atë e pyeti një ndjekës në Instagram se a di të flasë gjuhën shqipe.

“Po, ajo ka qenë gjuha ime e parë”, ka qenë përgjigja e saj./Prive.al

Artikuj të ngjashëm