Kjo është e papritur, Jonida Maliqi detyrohet të anulojë…

By

Në muajin Shtator të vitit të kaluar, mediat në Shqipëri shkruajtën se Jonida Maliqi do rikthehet në ekran, të Dielave në Top Channel, si dikur kur ishte kapitene e rubrikës ‘E dua vendin tim’ e cila më pas u shndërrua në emision, konkretisht ‘Shiko kush Luan’.

Por, promoja e fundit që e paralajmëron rikthimin e ‘E diell’ nuk e pati Jonidën pjesë përbërëse të saj.

Se planet janë anuluar, e ka zbuluar vetë këngëtarja në një prononcim për Bordo. Jonida ka deklaruar se e ka të pamundur pjesëmarrjen në programin ‘E diell’, siç edhe pritej, për shkak të angazhimeve që do i sjellë këtë fillim vit festivali i këngës ‘Eurosong’ në të cilin do ta përfaqësojë Shqipërinë me ‘Ktheju tokës’.

Ndryshe, sa i përket ‘E diell’ nuk dihen akoma rubrikat e as autorët. Këtë vit, Top Channel ka vendosur t’ia besojë programin një grupi emrash të rinjë, nga Fjoralba Ponari, Nevina Shtylla, Flori Gjini, Xhilda Luzi, Ilnisa Agolli, etj.

Ndonëse formula mbahet ende e pazbuluar, është thënë që ‘E diell’ do ketë muzikë, shoubiz nga ai i sikletshmi, rubrika me fëmijë dhe lojëra. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm