Kim më akuzoi për ‘goditje ndaj saj’, Kanye West shokon me deklaratën

By

Grindja e vazhdueshme e Kanye West me Kim Kardashian nuk ka përfunduar.

Reperi tani pretendon se Kim mendon se ai i bëri “një goditje ndaj saj”.

“Dje Kim më akuzoi për një goditje ndaj saj”, pohoi West në një postim të gjatë të shpërndarë në Instagram të dielën.

Divorci i hidhur i ish-çiftit mori një kthesë të keqe në fillim të kësaj jave kur Kardashian, u detyrua të lëshonte një deklaratë publike.

Vetëm disa orë pasi West pyeti ndjekësit e tij në Instagram se çfarë duhet të bëjë që vajza North të jetë në TikTok kundër “vullnetit” të tij, themeluesja e Skims e kritikoi reperin për “fiksimin” e tij për ta “sulmuar” atë në sytë e publikut.

“Nevoja e vazhdueshme e Kanye për të më sulmuar mua në intervista dhe në mediat sociale është në fakt më e dëmshme se çdo TikTok North mund të krijojë”, shkroi Kardashian në deklaratën e ashpër të shpërndarë në mediat sociale të premten.

“Si prind që është ofruesi dhe kujdestari kryesor për fëmijët tanë, unë po bëj çmos për të mbrojtur vajzën tonë duke e lejuar gjithashtu që të shprehë kreativitetin e saj në mediumin që dëshiron me mbikëqyrjen e të rriturve sepse kjo i sjell lumturinë”.

Kardashian shtoi se procesi i divorcit ka qenë mjaft “i vështirë” për katër fëmijët që ndajnë së bashku: North, 8, Saint, 6, Chicago, 4 dhe Psalm, 2.

“Obsesioni i Kanye për të kontrolluar dhe manipuluar situatën tonë kaq negativisht dhe publikisht po shkakton vetëm dhimbje të mëtejshme për të gjithë,” pohoi ajo.

Një burim i afërt me familjen i tha Page Six se West dyshohet se nuk është lloji i prindit që ai po e bën veten të jetë.

“Kanye duhet të ndalojë së pyeturi në internet se si të bëhet prindër dhe në të vërtetë të fillojë të jetë i tillë,” na tha një burim i brendshëm. “Ai mezi i sheh fëmijët e tij dhe është tepër i paqëndrueshëm”.

Artikuj të ngjashëm