Kim Kardashian e sëmurë dhe ka këtë diagnozë nga e cila vuajnë plot njerëz në botë

By

Njëra nga vajzat më të famshme të momentit në botë, Kim Kardashian, ka folur haptazi për diagnozën e saj.

38 vjeçarja ka publikuar një fotografi të dielën në mëngjes, ku i shfaqë simptomat e sëmundjes së psoriozës.

“Psorioza e mëngjesit”, ka shkruar ajo në fotografinë që e ka publikuar nga shtrati, ku tregon disa shenja të kuqe nëpër fytyrën e saj.

Ajo ka folur për herë të parë për sëmundjen e saj në vitin 2011-të, dhe më pas ajo i ka mbajtur të informuar fansat e saj për çdo gjë.

Psoriaza është sëmundje që nuk ka kurë dhe nganjëjherë manifestohet me dhimbje dhe shenja e skuqje në lëkurë. /Prive.al

kim kardashian instagram march 2019.4258301

Artikuj të ngjashëm