Këto çizme po kthehen në modë falë yjeve si Dua Lipa

By

Ndërsa jemi gati dy javë në vitin 2023, yjet si Dua Lipa, Hailey Bieber dhe Heidi Klum kanë rrëshqitur të gjithë në një stil gati për borë nga një epokë tjetër: Moon Boots.

Dua Lipa sitting in a stadium wearing a pair of Moon Boots

Këpucët retro – të cilat debutuan në vitin 1969 dhe përmbajnë një shollë gome të frymëzuar nga ulja në hënë e atij viti – së pari përjetuan një rigjallërim në fillimet e yjeve si Paris Hilton.

Tani, ndoshta duke ndjekur këpucët me gëzof të Uggs, stili après-ski po kthehet në Hollywood.

Dua Lipa është gjithashtu një fanse e këpucëve futuriste, pasi kishte veshur një palë të bardha, të mbuluara me kristale në një Instagram Story në fund të dhjetorit dhe një stil të kuq të ndezur të ngjashëm me çizmet e borës Icon Low 2 (175 dollarë) në fillim të vitit. /Prive.al\

Dua Lipa in a bikini and boots

Artikuj të ngjashëm