Ndahet nga jeta aktorja e ‘Sex and the City”

By

Aktorja fituese e çmimit Tony, Frances Sternhagen, e cila ka luajtur rolin e vjehrrës së Charlotte York, Bunny MacDougal në filmin Sex In The City, ka vdekur në moshën 93-vjeçare.

Familja e saj tha në një deklaratë se ylli vdiq paqësisht nga shkaqe natyrore në shtëpinë e saj të hënën mbrëma. Publicisti i saj konfirmoi se ajo vdiq në New Rochelle, Nju Jork.

Sternhagen, një aktore veterane e personazheve, shijoi një karrierë që përfshin gati shtatë dekada në skenë, film dhe TV.

Ajo u shfaq në dramën spitalore ER, duke luajtur rolin e gjyshes së Dr John Carter – dhe në sitcom Cheers si nëna e Cliff Clavin.

Në rrjetet sociale, djali i saj John Carlin tha se ajo ishte afër ditëlindjes së saj të 94-të dhe se aktorja ishte “e dashur për shumë njerëz”. /Prive.al

Actress Frances Sternhagen holds her award for best featured actress in a play for her performance in "The Heiress" on June 4, 1995. Pic: AP

Artikuj të ngjashëm