Këta artistë performojnë sonte në natën e dytë të Fest ’58

By

Sonte mbahet nata e dytë e Festivalit të Këngës në pallatin e kongreseve në Tiranë.

Pas paraqitjes së mbrëmshme të Bojken Lako me këngën “Malasen”, më tej Kanita me këngën “Ankth”, Devis Xherahu me “Bisedoj me serenadën”, Sara Bajraktari me “Ajër”, Genc dhe Nadia Tukiçi me këngën “Ju flet Tirana”, Kamela Islamaj me këngën “Më ngjyros”, Elvana Gjata “Me Tana”, Aldo Bardhi me “Melodi”, Renis Gjoka me “Loja” dhe Albërie Hadërgjonaj me “Ku ta gjej dikë ta dua”, sonte në natën e dytë të Festivalit të Këngës, performojnë këta artistë:

Kastro Zizo, Tiri Gjoci, Olta Boka, Era Rusi, Wendi Mancaku, Robert Berisha, Gena, Eli Fara, Strefi, Arilena dhe Valon Shehu.

Nata finale mbahet të dielën kur edhe zgjidhet fituesi/ja e këtij edicioni e I/e cili do të na përfaqësojë në Eurovision./Prive.al

Kush performoi mbrëmë në Fest ’58 të RTSH-së dhe kush ishte surpriza? (VIDEO)

 

Artikuj të ngjashëm