Ka një dell shqiptari ky? Eddie Murphy sapo u bë baba i 10-të fëmijëve

By

Aktori i famshëm amerikan, 57 vjetari Eddie Murphy dhe e fejuara e tij 39 vjeçare, Paige Butcher, kanë pritur në jetë edhe një djalë gjatë të premtes që lamë pas, të cilin e kanë quajtur Max Charles Murphy.

Image result for eddie murphy

Çifti po ashtu janë prindër të një vajze 2 vjeçare me emrin Izzy Oona Murphy.

Aktori është po ashtu baba i 9-të fëmijëve të tjerë, me ish të dashurat e tij si Paulette McNeely dhe Tamara Hood.

Ndërsa bebja e sapo ardhur në jetë, e mbanë emrin e vëllait të Eddiet, i cili ka vdekur nga leukemia vitin e kaluar.

Image result for eddie murphy kids

Artikuj të ngjashëm