Arbana Xharra me intervenim në fytyrë?!

By

Me aderimin e saj në Partinë Demokratike të Kosovës, tashmë ish-gazetarja Arbana Xharra u shndërrua në kryetemë për disa javë rresht.

Mediat nxituan të gjurmojnë nëpër arkiva shkrime të saj, kontradiktore me realitetin e sotëm si pjesë e PDk-së por duket që në investigim e sipër, një detaj ka shpëtuar.

Ky detaj ka të bëjë me pamjen e jashtme të politikanes.

Mund të mos e keni ditur, mirëpo ajo i është nënshtruar pak muaj më parë, sa ishte ende në gazetën ‘Zëri’ një intervenimi në hundë që ia ka ndryshuar jo pak, pamjen.

Këtë fakt, pa e cekur se bëhet fjalë për hundën, Arbana e kishte pranuar edhe në rubrikën ’60 Sekonda’ të emisionit Prive ku ka deklaruar se një intervenim e ka kryer për shkaqe shëndetësore (shih intervistën KËTU).

Më poshtë fotografitë që shfaqin dallimin mes Arbanës në verën e 2016-tës dhe në Shkurtin e 2017-tës. /Prive.al/

Artikuj të ngjashëm