Jim Belushi ka lënë aktrimin anash: Tash po mbjellë marihuanë

By

Pasi kaloi dekada duke bërë filma dhe seriale, aktori-improvizues-muzikant Jim Belushi po ecën një rrugë të re.

Aktori me prejardhje shqiptare është bërë fermer i marihuanës, duke korrur barin në një fermë 93 hektarë përgjatë lumit Rogue në jug të Oregonit. Përpjekjet e tij bujqësore do të kronikohen në serialin e ri televiziv  “Growing Belushi”, i cili debuton sot në Discovery Channel.

Jim Belushi Shows Off Impressive Crop of 'SNL'-Inspired Marijuana on Pot Farm

Shfaqja – e cila përfshin familjen dhe miqtë, përfshirë Dan Aykroyd dhe The Blues Brothers Band – përqendrohet në përpjekjet e Belushi dhe kushëririt të tij Chris për të ndërtuar biznesin.

Kujtimi i vëllait të tij John, i cili vdiq në 1982 nga një mbidozë e drogës, ushqen pasionin e Jim Belushi për fermën e tij, të paktën pjesërisht.

See & Do: Chicago's Birthday; Jim Belushi Sketch Comedy | Celebrity siblings, Celebrity families, Jim johns

Belushi e percepton marihuanën si një mënyrë për të lehtësuar dhimbjen dhe qetësuar shpirtrat.

Belushi pranon se ka përdorur marihuanën ndërsa ishte student në Shkollën e Mesme Qendrore Wheaton. Atëherë ishte e paligjshme, tha ai; tani “është një botë krejt tjetër”.

Burimi: Daily Herald

Artikuj të ngjashëm