Jennifer Lopez përballet me padi prej 150 mijë dollarë për këtë foto

By

Javë pasi Jennifer Lopez njoftoi se pandemia koronavirus kishte ndikuar në dasmën e saj me Alex Rodriguez, këngëtarja tani raportohet se po përballet me një tjetër dramë.

Sipas dokumenteve gjyqësore të marra nga E!Neës fotografi i Nju Jorkut Steve Sands ka akuzuar yllin e Hustlers dhe kompaninë e saj të prodhimit Nuyorican Productions për shkelje të drejtave të autorit.

Procedura federale citon që 50-vjeçarja përdori një fotografi të marrë nga Sands për të ‘promovuar’ markën e saj në Instagram, ku ajo ka mbi 119 milion ndjekës.

Në padi thuhet se Lopez e bëri këtë pa leje për të ndarë imazhin në platformën e saj në median sociale dhe pa kompensim për fotografin. Një përfaqësues për Lopez nuk ka dhënë ende një koment për këtë çështje.

Fotografia në fjalë është një foto e këngëtares, e shkrepur nga Sands, e cila prej asaj kohe ka marrë mbi 656,000 pëlqime. Ajo u nda për herë të parë në llogarinë e saj në Instagram në 22 qershor 2017, sipas publikimit.

Sipas dokumenteve të gjykatës, fotografi ka “të drejtë në dëme ligjore” deri në 150,000 dollarë për “punë të shkelur.”

Burimi: Cosmopolitan

Artikuj të ngjashëm