Ja kur po vjen albumi i ri i Dua Lipës!

By

Dua Lipa ka një album të ri rrugës, të cilin ylli i popit e ka zbuluar si pjesë e një profili për revistën New York Times. Vazhdimi i saj për ‘Future Nostalgia’ të 2020-ës pritet të ndodhë në vitin 2024.

Kevin Parker e Tame Impala beset se kanë punuar në regjistrim, duke thënë se është “një thashetheme që ajo e konfirmon duke e mohuar”.

Pas Future Nostalgia, Dua Lipa punoi me Blessed Madonna për Club Future Nostalgia, një album remix që përmbante paraqitje dhe të ftuar si: Missy Elliott, Madonna, Mark Ronson dhe më shumë. Që atëherë, ajo ka bashkëpunuar për materiale të reja me njerëz si Megan Thee Stallion, Calvin Harris dhe Elton John.

Këngëtarja së fundmi u shfaq si Barbie sirenë në filmin veror të Greta Gerwig, duke publikuar këngën “Dance the Night” si pjesë e kolonës zanore të filmit Barbie.

View this post on Instagram

A post shared by DUA LIPA (@dualipa)

Artikuj të ngjashëm