Si të bëni një spray për flokë kaçurrela në kushte shtëpiake?

By

Nëse dëshironi të arrini dukjen thuajse në të njëjtin moment keni dalë nga plazhi, të ashtuquajturat “beach waves look”, jua sjellim me fshehtësinë në bazë kripën e detit.

Këtë sprej mund ta përgatisni vetë me përbërës që mund t’i gjeni në dyqanin më të afërt.

Përbërësit:

  • 1 gotë ujë të ngrohtë
  • 1 lugë kripë deti
  • 2 lugë balsam flokësh
  • 1 lugë vaj kokosi

Përgatitja: Në një gotë plastike hidhni ujin e vakët dhe shtoni përbërësit, pos balsamit (xhelin për flokë). E mbyllni shishen dhe e përzieni mirë në mënyrë që përbërësit të bashkohen. Më pas shtoni balsamin ose xhelin për flokë e edhe njëherë e tundni para se ta përdorni.

Artikuj të ngjashëm