‘Isha në ferr dhe u ktheva pas,’ Jamie Fox zbulon detaje të sëmundjes së tij

By

Jamie Foxx foli pas misterit të tij mjekësor.
Jamie Foxx tha se ai shkoi në “ferr dhe u kthye” ndërsa foli për herë të parë që nga shtrimi në spital pas një “komplikimi mjekësor” misterioz në prill.

Fituesi i Oskarit, 55 vjeç, eau teksa shpalosi përvojën “djallëzore” që kaloi në një video emocionuese në Instagram të premten mbrëma.

“Kam kaluar diçka që mendoja se nuk do ta kaloja kurrë,” tha Foxx, duke informuar 16 milionë ndjekësit e tij se nuk është “i verbër” ose “i paralizuar”.

“E di që shumë njerëz prisnin ose donin të dëgjonin një përditësim, por të jem i sinqertë me ju, nuk doja që ju të më shihnit kështu, o njeri,” pranoi ai me lot në sy.

“Dua që të më shihni duke qeshur, duke kaluar një kohë të mirë, duke bërë festë, duke bërë shaka, duke bërë një film ose një shfaqje televizive. Nuk doja që të më shihje me tuba që po më dilnin dhe duke u përpjekur të kuptoja nëse do t’ia dilja mbanë.”

Aktori nuk e bëri të ditur sëmundjen e tij, por më në fund është “në rrugën e shërimit”.

Foxx lavdëroi motrën e tij Deondra Dixon dhe vajzën Corinne Foxx, 29 vjeç, që i shpëtuan jetën.

Aktori tha se ai ishte “në ferr dhe u kthye” pas shtrimit në spital.

“Atyre, Zotit, shumë mjekëve të mëdhenj, unë mund t’ju lë këtë video,” tha Foxx.

“Por, po kthehem dhe jam në gjendje të punoj.”

“Unë thjesht dua të them se i dua të gjithë dhe e dua gjithë dashurinë që kam marrë,” shtoi ai.

Ndërsa njerëzit e afërt të Foxx-it kanë qenë të ngushtë në lidhje me atë që e bëri atë të shtrohej në spital, vajza e tij Corinne zbuloi në prill se babai i saj i famshëm u sëmur në mes të prodhimit të filmit të tij të ardhshëm “Back in Action”.

 

Artikuj të ngjashëm