Horoskopi ka sot këto parashikime për ju!

By

Këtu është horoskopi juaj tarot për secilën shenjë të zodiakut më 15 korrik. Mësoni se çfarë rezervon për ju leximi i përditshëm i kartave tarot!

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Ju jeni duke vrapuar nga tym sot, Dashi. Në vend që ta shtyni veten pak më shumë, merrni një moment për t’u çlodhur, relaksohuni dhe shijoni gjithçka që keni arritur këtë javë. Jeta nuk është menduar gjithmonë të jetë një garë; është një udhëtim. Ju nuk keni për qëllim të konkurroni kundër askujt tjetër përveç vetes tuaj, dhe në planin afatgjatë nuk do të jenë të gjitha shpërblimet që keni fituar ose miratimi i të tjerëve që kanë rëndësi. Ajo që do të ketë rëndësi janë kujtimet dhe miqësitë që keni krijuar gjatë rrugës.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Ju nuk do të luani gjithmonë sipas rregullave, Demi. Sot mund të jeni ju që i provoni pak më shumë kufijtë se të tjerët. Ju keni një tendencë për të qenë kokëfortë, por ajo që njerëzit nuk e kuptojnë është se ju mund të jeni fleksibël kur është e përshtatshme dhe mund të jeni të fortë kur është e nevojshme. Sot, ana juaj bindëse del në pah. Ata që nuk janë të njohur me këtë anë tuajën mund të befasohen – këndshëm.

Binjakët (21 maj – 20 qershor)

Ky problem nuk ishte menduar kurrë për ju për ta zgjidhur. Dikush që ndan atë që po përjeton mund të dëshirojë thjesht një tabelë tingëlluese dhe një person që mund t’i dëgjojë mendimet e tyre pa gjykuar. Mos e merrni telefonin dhe përpiquni të kuptoni se si ta rregulloni situatën e mikut tuaj. Sado e vështirë të jetë të ulesh në duar, sot, gjithçka që do t’ju kërkohet të bëni është të dëgjoni.

Gaforrja (21 qershor – 22 korrik)

Thjesht nuk ishte radha jote. Duket se fati nuk mund t’ju kalojë, sepse është shumë i zënë duke ndihmuar dikë tjetër. Çështja është ajo që menduat se mund të ishte perfekte, sepse mund të ishte bërë një zhgënjim. Universi ka plane më të mëdha për ju, dhe ju do të dëshironi të jeni të durueshëm në mënyrë që të vlerësoni momentin kur ai arrin.

Luani (23 korrik – 22 gusht)

Mund të jeni të destinuar për një fat dhe ta humbisni atë, nëse nuk jeni gati.
Sot, vendosni të jeni të përgatitur për çdo gjë që ju jep jeta. Përqendrohuni në aftësinë tuaj fizike dhe emocionale. Jeni gati emocionalisht dhe mendërisht për një sfidë? A e keni parashikuar tashmë se çfarë suksesi do të kërkonte? Edhe nëse sot ju duket e zakonshme, planifikoni të jeni versioni më i mirë i vetes që mund të jeni. Kjo është faza juaj përgatitore dhe ju dëshironi ta zotëroni atë.

Virgjëresha (23 gusht – 22 shtator)

Është e vështirë t’u thuash lamtumirë njerëzve që do. Ata janë bërë një pjesë kaq e rëndësishme e jetës suaj dhe kur e lëshoni, duket sikur po humbisni një pjesë të vetes. Është e mrekullueshme që keni pasur mundësinë të jeni aq pranë dikujt sa keni pasur. Disa njerëz nuk kanë mundësinë të përjetojnë të njëjtën dashuri si ju. Ky ishte një moment i çmuar dhe një kujtim që do të zgjasë gjithë jetën.

Peshorja (23 shtator – 22 tetor)

Ju keni mbaruar duke luajtur mirë me dikë që ju ka trajtuar keq për një kohë të gjatë. Duhet shumë kohë për të kuptuar se keni të bëni me një ngacmues. Në fillim, gjestet e tyre duket se lidhen me një humor të keq ose me kohë të dobët. Por pak nga pak, ndërsa ke humbur pjesë të vetes, ke kuptuar se në të vërtetë nuk je ti që ke qenë problemi. Ky individ e ka vendosur marrëdhënien tuaj në një mënyrë të tillë që është toksike dhe ju jeni gati të ndërprisni lidhjet dhe të vazhdoni përpara, pasi nuk ka asnjë përmirësim në dispozicion për asnjërin prej jush.

Akrepi (23 tetor – 21 nëntor)

Ju duhet pak kohë për veten tuaj. Diçka e mahnitshme ndodh kur ju jepet mundësia të jeni të qetë dhe me mendimet tuaja. Ju mësoni diçka se kush jeni dhe zëri juaj i brendshëm fillon t’ju flasë. Ju jeni në gjendje të lidheni me fuqinë tuaj më të lartë në një mënyrë të fuqishme dhe kjo ju lejon të gjeni një rrugë që është menduar për ju. Sot, lani mënjanë punën e zënë dhe përqendrohuni në vetminë e qetë të mendjes suaj.

Shigjetari (22 nëntor – 21 dhjetor)

A është kjo dashuri? Ndiheni sikur e njihni njëri-tjetrin për shumë vite, por marrëdhënia është e re. Ju keni një lidhje të mahnitshme dhe kimia është jashtë grafikëve. Ju keni dashur të gjeni një person si binja e shpirtit tuaj për kaq shumë kohë dhe tani që e keni gjetur, nuk dëshironi ta lini kurrë të shkojë … dhe nuk do ta bëni.

Bricjapi (22 dhjetor – 19 janar)

Ju mund të tregoni vetëm kur një situatë është e drejtë. Në momentin që hyre për një intervistë, dukej sikur vendi ishte i përsosur për ty. Jeni pak nervoz që nuk do të gjeni një punë që dëshironi, por të jeni të sigurt se gjërat do t’ju ecin në mënyrë të mrekullueshme. Ka sinergji dhe lidhje; të gjitha po bien në vend.

Ujori (20 janar – 18 shkurt)

U ndjetë i tunduar dhe nuk u dorëzuat. Kjo është një arritje e madhe. Ju nuk e keni pasur këtë nivel të vetëkontrollit mbi zakonin tuaj të keq në të kaluarën. Më në fund jeni në një pikë kthese dhe jeni në gjendje të merrni frymë pak më lehtë. Jini krenarë për veten që keni arritur kaq shumë në një kohë kaq të shkurtër.

Peshqit (19 shkurt – 20 mars)

mos gënje. Jini të sinqertë për atë që ndjeni dhe për gjërat që ju zemërojnë. Në momentin që përpiqeni të mbuloni me sheqer emocionet tuaja, pakënaqësia dhe një sërë emocionesh të tjera negative zvarriten. Ju bëheni mosbesues dhe madje mund të veproni duke kontrolluar në mënyrë pasive. Hidhni mënjanë të gjithë energjinë negative duke qenë të hapur dhe të sinqertë.

Artikuj të ngjashëm