Hidhet dritë mbi gjendjen shëndetësore të Jamie Foxx

By

Jamie Foxx po rikuperohet pasi kaloi kohë në spital, sipas një përditësimi mbi gjendjen e aktorit të shpërndarë nga vajza e tij në Instagram.

Corinne Foxx tha të premten se babai i saj ka qenë jashtë spitalit për “javë” dhe madje kohët e fundit ka luajtur disa top.

Ajo gjithashtu falënderoi njerëzit për “lutjet dhe mbështetjen e tyre”.

Aktori 55-vjeçar së fundmi ka kaluar kohë në spital për shkak të një “komplikacioni mjekësor”.

Ai postoi në rrjetet sociale në fillim të këtij muaji duke thënë: “Vlerëso gjithë dashurinë!!! Ndjeheni i bekuar.”

Zonja Foxx ndau për herë të parë lajmin se babai i saj ishte në spital më 12 prill, por nuk specifikoi arsyen pse ai kishte nevojë për kujdes.

Ajo vetëm tha në atë kohë se “për shkak të veprimit të shpejtë dhe kujdesit të madh, ai tashmë është në rrugën e tij drejt rikuperimit”.

Aktori raportohet se ishte në spital në Atlanta, Georgia. Ai ishte në Atlanta duke filmuar filmin “Back In Action” të Netflix së bashku me Cameron Diaz.

Sipas revistës People, ngjarja nuk ka ndodhur në xhirime dhe ai nuk është dërguar në spital me një mjet urgjence.

Ata gjithashtu raportuan se ai po i nënshtrohej testimit ndërsa ishte në spitalin e Atlantës.

Nuk është e qartë saktësisht se kur Foxx u lirua.

Të famshëm si Vin Diesel dhe Jeremy Renner kanë shprehur mbështetjen dhe admirimin e tyre për fituesin e Oskarit ndërsa ai u shërua.

Në një podcast të lëshuar në fillim të këtij muaji, miku Kevin Hart tha se “kishte shumë përparim” në shërimin e tij. /Prive.al

 

Artikuj të ngjashëm