Hailey Bieber thotë se mori vendim të ishte me Justin pavarësisht se cili do ishte rezultati

By

Justin Bieber dhe Hailey Baldwin janë të hapur për ta mbajtur martesën e tyre të fortë mes betejave të çiftit.

Këngëtari dhe modelja u shprehën të sinqertë për sfidat që kanë kapërcyer në tre vitet që kur u martuan në një episod të ardhshëm të podcast-it të ri “In Good Faith me Chelsea & Judah Smith.

“Ne kemi pasur gjithmonë kaq shumë biseda rreth, “Cilat ishin qëllimet tona? Ku donim të përfundonim në një moshë të caktuar?” “tha Baldwin. “Ne gjithmonë kemi folur për dëshirën për t’u martuar të rinj, për të pasur një familje të re dhe për të pasur fëmijë të rinj”.

Baldwin dhe Bieber, të cilët u martuan në shtator të vitit 2018, kanë qenë prej kohësh të hapur për dëshirën e tyre për të rritur familjen e tyre; në dokumentarin Justin Bieber: Our World, këngëtari tha se çifti idealisht do të fillonte të provonte një fëmijë në fund të vitit 2021.

Edhe pse marrëdhënia e çiftit mbetet e fortë, Bieber pranoi se nuk ka qenë gjithmonë e lehtë, veçanërisht për shkak se ai ishte ende duke punuar me problemet e shëndetit mendor gjatë kohës së dasmës së tyre.

“Kam përjetuar kaq shumë gjëra në jetën time. Kaq shumë momente historike dhe kam udhëtuar nëpër botë dhe kam parë kudo në botë. Dhe sapo arrita në një vend ku isha i vetmuar, dhe thjesht nuk doja t’i bëja të gjitha vetëm,” tha ai. “E kuptova se ishte një shërim serioz që duhej të kaloja në mënyrë që të arrija në një vend ku mund të jem në një marrëdhënie të shëndetshme dhe serioze, sepse kisha shumë trauma dhe plagë. Kështu që thjesht u angazhova për të punuar në ato gjëra dhe duke u bërë i shëndetshëm”.

Këngëtari i kërkoi trajtim për shëndetin e tij mendor në fillim të vitit 2019 dhe foli publikisht për depresionin me të cilin u përball dy vjet më parë në mes të turneut të tij botëror “Purpose”, gjë që e bëri atë të anulonte atë.

Megjithëse ai dhe Baldwin u ndanë për herë të parë në vitin 2016, ata rindezën romancën e tyre në vitin 2018 dhe u fejuan atë korrik.

“Për fat, Hailey më pranoi ashtu siç isha”, tha Bieber. “Edhe kur u martuam, kishte ende shumë dëme dhe lëndime që më duhej t’i përballoja, por ju e keni parë zemrën time përmes të gjithave”.

“Unë isha në të. Mora një vendim. E di në fakt që e kam dashur këtë person për një kohë shumë të gjatë dhe tani nuk do të ishte koha për të hequr dorë prej tij. Unë thjesht nuk do t’ia bëja këtë,” ajo tha. “Imagjinoni të braktisni dikë në mes të kohës më të keqe të jetës së tyre, potencialisht. Unë nuk jam ai tipi i një personi. Kështu që unë do ta ndaloja atë pa marrë parasysh se cili do të ishte rezultati”.

Artikuj të ngjashëm