Hailey Bieber flet pas opearacionit në zemër

By

Hailey Bieber iu nënshtrua një operacioni në zemër pasi pësoi një “mini infarkt” muajin e kaluar.

Supermodelja, 25 vjeçe, zbuloi se kohët e fundit kishte një procedurë mbylljeje për të rregulluar një vrimë në zemrën e saj.

“Shkoi shumë mirë … Unë jam duke u rikuperuar shumë mirë, shumë shpejt,” tha ajo në një video të re në Youtube.

Pasi u dërgua me urgjencë në spital muajin e kaluar me simptoma të ngjashme me goditjen në tru, Bieber zbuloi se ajo kishte një mpiksje gjaku që udhëtoi në trurin e saj dhe shkaktoi një atak ishemik kalimtar (TIA).

Megjithatë, mjekët nuk mund të kuptonin se si mpiksja e gjakut përfundoi atje.

“Kur shkova në UCLA, ne bëmë testime më të thelluara … për të gjetur një PFO,” shpjegoi ajo në video, duke e përshkruar një PFO si “një përplasje midis dhomës së djathtë dhe të majtë të zemrës”.

“Zakonisht në lindje supozohet të mbyllet vetë,” shtoi ajo, duke vënë në dukje se e saja nuk u mbyll.

“Ata zbuluan se unë kisha notën pesë që është nota më e lartë që mund të keni. E imja ishte mjaft e madhe. Ajo që ndodh zakonisht është se zemra do të filtrojë mpiksjen e gjakut në mushkëri dhe mushkëritë do ta thithin atë sepse janë kaq të mëdha dhe mund ta përballojnë atë”.

Megjithatë, mpiksja e gjakut, “iku nga vrima në zemrën time dhe udhëtoi në trurin tim dhe kjo është arsyeja pse pësova një [mini goditje]”.

Gruaja e Justin Bieber tha se ishte “thjesht mirënjohëse që e gjetën atë”, dhe mjekët e saj kryen një procedurë në të cilën ata përdorin “një buton” për të mbyllur përplasjen në zemër.

“Jam vërtet e lehtësuar që do të jem në gjendje të kaloj nga kjo situatë vërtet e frikshme dhe të jetoj jetën time,” tha ajo.

 

Artikuj të ngjashëm