“Grammy Awards 2022” largon nga skena Kanye West

By

Kanye West nuk do të ngjitet më në skenën e Grammys 2022, pasi një përfaqësues i artistit ka konfirmuar se performanca e tij është anuluar për shkak të “sjelljes së tij në lidhje me internetin”.

“Variety” e konfirmoi lajmin: “Grammy-t kanë vendosur në minutën e fundit të tërheqin Kanye West nga performanca në shfaqje”, ndau The Game, përmes një postimi në Instagram.

“Mund të jetë sepse Trevor Noah po pret dhe ka pasur një bisedë midis ekipit të tij dhe akademisë që çoi në vendimin, ose sepse llogaria e Ye në Instagram, u pezullua disa ditë më parë për arsye të panjohura, veçanërisht në një botë ku mund të jenë të gjitha negativet e botës,” hipotezoi MC.

West është nominuar për pesë çmime Grammy këtë vit.

Ndërsa West nuk do të performojë më, albumi i reperit i vitit 2021 “Donda” është nominuar për pesë çmime, duke përfshirë Albumin e Vitit.

Lajmi për performancën e tij të anuluar vjen disa ditë pasi një kritik filloi një peticion për të hequr Ye si performues kryesor për Festivalin e Muzikës Coachella të këtij viti.

Artikuj të ngjashëm