Gjithçka që duhet të dimë për unazën e rrallë të fejesës së Jennifer Lopez nga Ben Affleck (FOTO)

By

Jennifer Lopez ka pranuar propozimin e saj të dytë nga aktori Ben Affleck, duke shkuar në buletinin e saj “On The JLo” të premten mbrëma për të ndarë lajmin dhe për të ekspozuar unazën e saj të fejesës.

Unaza mahnitëse e Jennifer është 8.5 ct. guri në mes të diamantit jeshil natyral.

“Nëse ky është me të vërtetë një diamant jeshil, atëherë unë jam i habitur,” tha CEO i Diamond Pro, Mike Fried, për Page Six Style. “Një diamant jeshil i asaj madhësie është tepër i rrallë dhe do ta zbehte vlerën e unazës së tyre të mëparshme të fejesës. Unë do ta vlerësoja unazën mbi 5 milionë dollarë dhe mund të kishte më shumë se 10 milionë dollarë”.

Ngjyra e gjelbër ka një rëndësi të madhe edhe për këngëtaren e “Let’s Get Loud”.

“Unë gjithmonë them se ngjyra e gjelbër është ngjyra ime me fat,” tha Lopez, në një nga gazetat e saj të mëparshme. “Ndoshta mund të mbani mend një fustan të caktuar jeshil. E kam kuptuar se ka shumë momente në jetën time ku gjëra të mahnitshme kanë ndodhur kur kam veshur jeshile”.

Lopez ndezi thashethemet e fejesës këtë javë pasi u pa në fotot e reja të paparacëve e veshur me një unazë të madhe diamanti në dorën e saj të majtë, edhe pse fotot ishin larg dhe nuk kishin qartësi.

Gjatë fejesës së tyre të parë në nëntor 2002, Affleck propozoi me një unazë diamanti rozë 6.1 karat nga Harry Winston, të cilën J. Lo e quajti në atë kohë, “gjëja më madhështore që kam parë ndonjëherë”.

Artikuj të ngjashëm