Gjestet që tregojnë kur një burrë është i dashuruar me ju dhe kur ju përdorë

By

Shumë gra, veçanërisht vajzat e reja, shpesh ndihen të pasigurta në marrëdhëniet e tyre romantike. Epo, ndonjëherë pritjet tona më të këqija janë të justifikueshme, por gjithashtu mund të jetë e lehtë të dyshosh në ndjenjat e partnerit për shkak të pasigurive ose të një marrëdhënieje të keqe të mëparshme.

Për fat të mirë, ka disa shenja që mund t’ju ​​ndihmojnë të kuptoni nëse partneri juaj është vërtet i dashuruar me ju ose nëse thjesht po ju përdorë për përfitimet e tij.

Ne e kuptojmë se sa konfuze mund të jenë marrëdhëniet, kështu që duam të hedhim dritë se si të përcaktojmë synimet e vërteta të partnerit.

Ju do: Ai ju shikon gjatë gjithë kohës

Kantautorët e shumë këngëve romantike e kuptuan mirë: njeriu që është vërtet i dashuruar, nuk do të jetë në gjendje të heqë sytë nga ju. Shumë meshkuj e kanë këtë pamje të veçantë në sy kur jeni të veshur për një mbrëmje të së premtes. Por nëse vëreni se ai ju shikon me habi dhe eksitim kur bëni gjëra të thjeshta, si kur gatuani darkë ose vishni pallton, ai me siguri është i dashuruar.

Ju përdor: Ai nuk ju bën të ndiheni të veçantë

Ndihet sikur nuk jeni ndryshe nga asnjë vajzë tjetër me të cilën ai ka qenë i lidhur. Mund t’ju krahasojë vazhdimisht me njerëzit e tjerë ose të mos ju tregojë fare dashuri. Dhe nëse e ndjeni se jeni vetëm një nga shumë të tjera, atij ndoshta thjesht nuk interesohet sa duhet për t’ju vlerësuar.

Të do: Ai nuk trembet

Të gjithë kemi ‘skelete në dollapët tanë’ dhe është krejtësisht në rregull që për disa njerëz mund të jenë shkelës të marrëveshjeve. Por nëse partneri di shumë për të kaluarën tuaj, përfshirë momentet për të cilat nuk jeni shumë krenarë dhe ai është akoma me ju, ndoshta është më shumë i dashuruar në ju nga sa mendoni. Përqafimi i të gjitha anëve të një personi tjetër, dhe jo vetëm atyre të këndshme, është një shenjë e një marrëdhënieje dhe dashurie të pjekur.

Ju përdor: Ndiheni vazhdimisht në faj

Duket se nuk mund të bësh asgjë siç duhet, duke filluar nga trajtimi i problemeve në punë e deri te zgjedhja e ushqimit në supermarket për macen tuaj. Nëse vazhdimisht ndiheni sikur pavarësisht se çfarë bëni, nuk jeni të mjaftueshëm dhe mund të kishit bërë më mirë, është koha për të ikur nga marrëdhënia juaj. Nuk ka asgjë të keqe në përpjekjen për të ndihmuar partnerin tuaj të bëhet një person më i mirë, por këto ndryshime duhet të imponohen përmes dashurisë dhe kujdesit dhe jo duke ju bërë të ndiheni fajtorë.

Ju do: Ai është më i vetëdijshëm se si sjellja e tij mund të ndikojë tek ju

Të gjithë kemi modelet tona të sjelljes dhe jo gjithmonë e kuptojmë plotësisht se si ato ndikojnë tek njerëzit e tjerë. Nëse vini re se partneri juaj po bëhet më i vetëdijshëm dhe po përpiqet të sillet në mënyrë që të mos lëndoheni ose zhgënjeheni, kjo është një shenjë e mirë. Por mbani në mend se nëse jeni të shqetësuar për diçka ose dëshironi që ai të veprojë ndryshe, është më mirë të bëni një bisedë dhe të mos prisni që ai ta kuptojë vetë. Burri juaj nuk mund t’ua lexojë mendjen, apo jo?

Ju përdor: Ai zhduket papritmas

Bëni plane bashkë dhe ai refuzon në momentin e fundit. Ose i duhet shumë kohë për t’iu përgjigjur mesazheve ose telefonatave tuaja. Po, ai mund të jetë i zënë herë pas here, por personi që ju vlerëson vërtet do të gjejë një moment për t’u kontrolluar me ju. Nëse mendoni se ai nuk e vlerëson kohën tuaj, ju me siguri shoqëroheni me të vetëm kur është i përshtatshëm për të dhe sipas orarit të tij.

Ju do: Ai vëren detaje të vogla që ju bëjnë të lumtur

Të gjithë i duam gjestet madhështore, por janë gjërat e vogla ato që kanë më shumë rëndësi. Për shembull, ai kujton shijen tuaj të preferuar të akullores, një shfaqje budallaqe televizive që shihni kur jeni të trishtuar, ose emrin e kafshës tuaj të parë. Këto gjëra tregojnë se ai kujdeset mjaftueshëm për të shkuar përtej gjërave stereotipike si lulet dhe ëmbëlsirat (por ne ende i duam edhe ato) dhe të angazhohet me ju në një nivel më personal.

Ju përdor: Ai kurrë nuk është gati për kompromis

Gjetja e kompromiseve mund të jetë e vështirë, veçanërisht nëse marrëdhënia juaj është e re, por është qëllimi në të cilin të gjithë duhet të jemi të përqendruar. Partneri duhet të respektojë opinionin tuaj dhe të jetë gati për të gjetur ekuilibrin e duhur në mënyrë që të dy të jeni të lumtur. Nëse ai nuk dëshiron të heqë dorë nga “e drejta” e tij për të vendosur gjithçka, ndoshta është koha për të shpëtuar nga një marrëdhënie e tillë kontrolluese.

Ju do: Ai ju hapet dhe pret që ju të bëni të njëjtën gjë

Të gjithë ndihemi të lëndueshëm e të prekshëm në marrëdhëniet tona, por është e vështirë të ndërtosh një të fortë pa ndarë mendimet dhe ndjenjat e tua. Nëse ai është gati të kapërcejë frikën e refuzimit dhe të jetë i hapur me ju në lidhje me frikën dhe problemet e tij, ai ju beson dhe mund të shohë një të ardhme me ju. Dhe kjo funksionon në të dy mënyrat: ai është i interesuar të të njohë në të vërtetë, jo vetëm armaturën e bukur që mund të kesh veshur.

Ju përdor: Ai ju manipulon emocionalisht

Ai i njeh pikat tuaja të forta e të dobëta dhe përpiqet t’ju manipulojë për t’i bërë gjërat që dëshiron. Ky lloj marrëdhënieje është i papranueshëm. Nëse vëreni se vazhdimisht ndiheni fajtorë ose emocionet e partnerit tuaj dominojnë tuajat, ndoshta ka ardhur koha të bëni një hap prapa dhe të vlerësoni se çfarë po ndodh

Ju do: Ai është gati të flasë për problemet

Edhe pse një sasi e shëndetshme emocionesh në të vërtetë mund të jetë e dobishme për zgjidhjen e konflikteve dhe mbajtjen e partnerit tuaj të lumtur, ulërima nuk do ta zgjidhë problemin. Pasi të jeni bërë të dy emocionalë, partneri duhet të jetë gati të bisedojë për t’i prekur temat. Komunikimi është çelësi për një marrëdhënie të fortë dhe një partner që ju do duhet të jetë në gjendje të lërë mënjanë egon e tij dhe të pranojë se mund të ketë gabuar.

Ju përdor: Ai ju provokon të bëni skena publike ose qëndron i heshtur për ditë të tëra

E kuptojmë se gjërat ndonjëherë mund të bëhen shumë emocionale, por një njeri që të do kurrë nuk do të të poshtëronte publikisht duke të bërë një skenë ose të të mërziste duke qëndruar në heshtje për ditë të tëra. Këto sjellje mund të jenë një shenjë e manipulimit emocional, një paaftësi për të kontrolluar emocionet e tyre, apo edhe një formë “ndëshkimi” për gjërat që keni bërë gabim. Një burrë që të do vërtet nuk do të të lëndojë kurrë, kështu që nëse ky nuk është qëndrimi që dëshiron, më mirë të ikësh nga kjo marrëdhënie.

Artikuj të ngjashëm