Florian Marku përloti të ëmën me befasinë e tij (VIDEO)

By

Florian Marku është shpallur kampion bote në versionin IBF. Boksieri shqiptar fitoi me pikë ndaj ukrainasit Maksim Prodan.

Marku jo vetëm që fitoi titullin kampion bote, por vijon të jetë i pamposhtur në boksin profesionit. Boksieri ka fituar 9 ndeshje gjatë karrierës së tij dhe ka barazuar 1.

I gjithë ky përkushtim në ndjekjen e titullit kampion bote, ka detyruar bokserin të jetë larg familjes së tij.

Së fundmi ai është kthyer në shtëpi që të vizitojë të ëmën pas shtatë muajsh pa u parë. Vizita e tij ishte një befasi dhe ne po ju lëmë të përjetoni emocionet në videot e mëposhtme. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm