Këshilla e Liberta Spahiut: Çaji detox që duhet ta pini çdo mëngjes në bark bosh

By

Nëse po kërkoni për një recetë të re për një dietë detox, mos kërkoni më larg.

Liberta Spahiu së fundmi ka publikuar një caj detox që bënë mrekulli për trupin dhe shëndetin tuaj.

Sipas moderatores, çaji përgatitet dhe konsumohet në mëngjes në bark bosh. Për më tepër, të gjithë përbërësit janë lehtë të gjindshëm dhe me shumë gjasë vetëm se i keni në kuzhinë.

Për të përgatitur çajin detox për mëngjes ju duhen:

  • 1 gotë uji i vakët,
  • 2 lugë uthull molle organike,
  • 1 lugë limon,
  • 1 lugë mjaltë,
  • ½ lugë kanellë dhe
  • ¼ lugë piper i kuq.

Çaji ka përfitime të panumërta për shëndetin tuaj përshirë këtu humbjen e peshës, diabetin, sheqerin në gjak dhe sëmundje të zemrës. Gjithashtu me konsumimin konsistent do të vëreni ndryshim në lëkurë dhe flokë. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm