Filmi me striptizëm “Hustlers” i J.Lo ndalohet në Malajzi për shkak të “përmbajtjes së tepruar”

By

Një film rreth striptisteve që interpretohet edhe nga Jennifer Lopez është ndaluar në Malajzi për shkak të “përmbajtjes së tepruar dhe të pahijshme”.

Bordi i censurimit të filmit në vend tha se gjokset e zhveshura të Hustlers, vallet erotike dhe skenat që paraqesin drogë e bënë atë “jo të përshtatshëm për shfaqjen publike”.

Square Box Pictures, kompania që bën shpërndarjen e filmit “Hustlers” në Malajzi, konfirmoi ndalimin e mediave sociale.

Filmi aktualisht është ngritur në numrin dy tabelat e zyrave në SHBA dhe Mbretëri të Bashkuar.

Në Hustlers, një grup kërcimtaresh ekzotike grabisnin klientët e tyre të pasur.

Filmi, i cili gjithashtu interpretohet edhe nga Conhent Wu dhe Julia Stiles së bashku me Lizzo dhe Cardi B në role më të vogla, është i bazuar në një histori të vërtetë dhe është frymëzuar nga një artikull i New York Magazine që doli viral në vitin 2015.

BBFC (Bordi Britanik i Klasifikimit të Filmit) i dha filmit “Hustlers” certifikatën 15 (asnjë i ri nën 15 vjeç nuk mund të blejë një video ose të shohë një film me këtë vlerësim në një kinema) për shkak të “lakuriqësisë së seksualizuar, referencave të forta seksuale, keqpërdorimit të gjuhës [dhe] të drogës”.

Në fillim të këtij viti skenat e seksit gay në Rocketman u censuruan në Malajzi.

Skena e filmit gjithashtu edhe në Rusi dhe u ndalua plotësisht në Egjipt, Samoa dhe ishujt Cooks.

Artikuj të ngjashëm