Çiftet e Hollivudit dëshmojnë se dashuria nuk ka asnjë kufi (FOTO)

By

Të kundërtat tërhiqen!

Këta të famshëm që i shihni më poshtë kanë dëshmuar se ky parim funksionon edhe për lidhjet e dashurisë serioze dhe afatgjata.

Ndërsa është e rëndësishme për dy njerëz që të ndajnë të njëjtat vlera dhe parime, kush mund të thotë se është e nevojshme të jetë e njejtë edhe ngjyra e lëkurës ose përkatësia etnike?

“E zakonshme” po shndërrohet në një fjalë të dalë tashmë mode.

Mund ta përdorim atë për t’iu referuar gjithçkaje: modës, mënyrës së jetesës, dhe…martesës.

Nuk është më e zakonshme të shohësh njerëz të kombësive të ndryshme, feve dhe ngjyrës së njejtë të lëkurës që vendosin të jenë pjesë e jetës së njëri-tjetrit.

Më poshtë janë disa nga tregimet më të bukura të dashurisë ku dashuria vërtetë nuk njeh ASNJË KUFI!

Mark Zuckerberg dhe Priscilla Chan

 

Doutzen Kroes dhe Sunnery James

John Legend dhe Chrissy Teigen

 

Kim Kardashian dhe Kanye West

Matthew McConaughey dhe Camila Alves

 

Josh Holloway dhe Yessica Kumala

Robert De Niro dhe Grace Hightower

 

Woody Allen dhe Soon-Yi Previn

George Lucas dhe Mellody Hobson

 

Serena Williams dhe Alexis Ohanian

Artikuj të ngjashëm