Festivali më i famshëm në botë rikthehet për vitin 2022!

By

Festivali i Muzikës dhe Arteve në Coachella Valley rikthehet në vitin 2022 pas dy vitesh shtyrje dhe anulimesh për shkak të pandemisë. Dhe formacioni ia vlen gjithë pritjen. Harry Styles, Billie Eilish, Ye (i njohur më parë si Kanye West) dhe Suedez House Mafia janë kryesuesit.

Ndërveprimi i vitit të kaluar – me titullarët Rage Against the Machine, Travis Scott dhe Frank Ocean – u shty disa herë. Billboard konfirmoi se Scott dhe Rage Against the Machine nuk do të jenë pjesë e festivalit këtë vit, ndërsa Ocean pritet të performojë në vitin 2023.

Festivali do të zgjasë në dy fundjava: 15-17 prill dhe 22-24 prill. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm