Fejohet aktori i njohur (FOTO)

By

Thomas Brodie-Sangster dhe Talulah Riley janë gati të lidhin martesën!

Ylli i Love Actually konfirmoi se është fejuar me aktoren përmes Instagramit të enjten – dhe i dha një shenjë të ëmbël një prej roleve të tij të njohura.

“Jam i lumtur të njoftoj se unë dhe Talulah jemi fejuar. Dashuria është gjithkund,” shkroi aktori, 33 vjeç.

View this post on Instagram

A post shared by Thomas Brodie Sangster (@samohtsangster)


Riley,  gjithashtu e ndau lajmin në Twitter së bashku me një foto përkëdhelëse të saj me të fejuarin e saj tani.

“Shumë e lumtur të ndaj që pas dy vitesh lidhje, Thomas Brodie Sangster dhe unë jemi fejuar!” ajo shkruajti.

Brodie-Sangster është më i njohur për rolet e tij në Queen’s Gambit, The Maze Runner dhe Game of Thrones.

Dyshja e sapofejuar u takua për herë të parë kur punonin në FX’s Pistol, i cili pason ngritjen e famës së Sex Pistols. Seriali i kufizuar filloi xhirimet në mars 2021 në Angli dhe Brodie-Sangster dhe Riley portretizojnë çiftin e trazuar të jetës reale, menaxherin e Sex Pistols, Malcolm McLaren dhe stilisten Vivienne Westwood, respektivisht.

Ata fillimisht ndezën thashethemet për romancë në gusht 2021 pasi u panë të kapur për dore në Londër. Ata gjithashtu bënë një tjetër dalje të mbushur në shkurt të vitit 2022 përpara se të dy të konfirmonin lidhjen e tyre në teksa ecnin në tapetin e tyre të parë të kuq së bashku në Darkën Gala të Akademisë Britanike të Filmit në 2022.

 

Artikuj të ngjashëm