Familja e ‘gruas’ së Kanye West, reagon për martesën e fshehtë të çiftit

By

Të afërmit e Bianca Censorit po e mirëpresin me kënaqësi Kanye West në familjen e tyre.

“Është një lajm shumë emocionues si për motrën time ashtu edhe për familjen, por ne zgjedhim të kemi pak privatësi për momentin,” tha motra e stilistes Yeezy Angelina Censori për Herald Sun, sipas Daily Mail.

Alyssia Censori, një tjetër e afërme, i tha gjithashtu gazetës australiane se ajo ishte “shumë e lumtur për të dy”.

West, 45, dhe Bianca, 27, thuhet se u martuan në një ceremoni private në Beverly Hills, Kaliforni, në fillim të kësaj jave.

Ndërsa çifti nuk ka marrë një certifikatë martese për të bërë lidhjen e tyre të ligjshme, ata janë parë me shirita në gishtat e unazës.

Është e paqartë se kur West dhe Bianca filluan të takoheshin.

Martesa e re e 24-herë fituesit të Grammy vjen gati dy muaj pasi ai dhe ish-bashkëshortja e tij, Kim Kardashian, finalizuan divorcin e tyre.

Sipas dokumenteve gjyqësore të siguruara nga Page Six nëntorin e kaluar, Kim dhe Kanye ranë dakord të kishin kujdestarinë me “qasje të barabartë” për katër fëmijët e tyre, North, 9, Saint, 7, Chicago, 4 dhe Psalm, 3.

Për më tepër, West u urdhërua të paguante 200,000 dollarë në muaj si mbështetje për fëmijë për Kardashian, e cila do të vazhdojë të ketë fëmijët 80% të kohës. Atij iu kërkua gjithashtu të mbulonte 50 për qind të shpenzimeve të fëmijëve të tij, përfshirë shkollimin e tyre.

Ndërsa Kardashian, 42 vjeç, nuk ka reaguar publikisht për dasmën e re të ish-it të saj, një burim i tha Page Six se ajo e ka përçmuar prej kohësh gruan e re të Kanye, e cila ka punuar si punonjëse për markën Yeezy, për arsye të panjohura.

Burimi pretendoi troç: “Kim e urren atë”.

Artikuj të ngjashëm