Është vetëm një aksesor që ju nevojitet për këtë vjeshtë!

By

Rëndësia e rripave është më e theksuar se kurrë. Dizajnerët veshin rripa në pallto dhe xhaketë për të theksuar vijën e belit, dhe fashionistet e rrugës janë të zënë me përdorimin e rripave për t’i vënë theksin pamjes së tyre. Me vjeljen e plotë të vjeshtës, ne prezantojmë disa rripa që do të plotësojnë një stil krejtësisht të ndryshëm.

Rripi kaubojs

Fillimisht, rripat perëndimor ishin ekskluzive për kaubojët. Kaubojve që duhej të hipnin në kuaj për periudha të gjata kohore kishin nevojë për një rrip për të shtrënguar xhinsin e tyre, ndaj preferonin kopsat e mëdha dhe të trasha. Për këtë arsye, rripat e tanishëm perëndimor kanë gjithashtu kopsa të ndezura që tërheqin vëmendjen. Ju nuk duhet domosdoshmërisht t’i përmbaheni xhinseve. Elsa Hosk me pantallona me kostum të hollë me një rrip perëndimor. Koha është perfekte, pasi Prada po tregon shenja të stilit perëndimor duke u kthyer në trend duke prezantuar një fustan me detaje në thekë!

Rrip ‘artistik’

Po sikur të mos ju pëlqen disponimi unik vintage i rripave perëndimor? Përgjigja është një rrip ‘artistik’ që të kujton një skulpturë. Markat përfaqësuese që prezantuan rripat ‘artistik’ ishin Ferragamo dhe Loewe. Falë madhësisë së tij të madhe dhe pranisë së madhe, ai mund të bëhet një pikë qendrore në vetvete. Çfarë duhet të kem parasysh kur stiloj një rrip të guximshëm si ky? Për të mos u dukur çrregullt, mbajini të rregullta të sipërme dhe pantallona! Pamja më e rekomanduar është një kostum i rregullt.

Rrip zinxhir

Rripat me zinxhirë janë shfaqur në pistat e shumë markave, nga Chanel tek Versace. Karakteristika më e madhe e këtij artikulli është se është më afër një ‘aksesori’ se çdo rrip tjetër. Falë kësaj, ai krijon një efekt të shkëlqyer sinergjie, pavarësisht se me çfarë rrobash e përshtatni. Një tjetër pikë tërheqëse që nuk mund të humbasë është fakti se ka versione të ndryshme, si Chanel, i cili prezantoi një rrip zinxhir me një çantë të vogël. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm