‘Kjo’ është zhdukur plotësisht nga gardërobat e të famshmeve

By

Kur Kendall Jenner doli nga dera me geta vjeshtën e kaluar, menduam se do të ishte thjesht një çështje sezonale, shkruan Vogue.

Mendoni për këtë. Stili që dominoi koleksionin F/W 2023 ishte moda pa pantallona. Vera që pasoi ishte pothuajse si një festë. Një sërë modelesh pa fund, të përshtatshme për motin, të tilla si pantallona të shkurtra, funde dhe fustane bluzash, u derdhën në rrugë.

U mendua se do të qetësohej me fillimin e vjeshtës, por në fakt po përkeqësohet. Përkundrazi, është bërë më e larmishme. Emma Corrine, Selena Gomez, Gisele Bündchen dhe të tjerë po i kalojnë të gjitha pantallonat në stilin e tyre. Kendall Jenner duket e vendosur të eksplorojë çdo stil që mund të arrihet pa pantallona.

Në datën 26 u bashkua edhe Hailey Bieber. Ka krijuar hijeshi marramendëse me funde mikro dhe bluza të mëdha, por kjo ishte hera e parë që tregoja një modë kaq të dukshme pa pantallona. Nuk mund ta kaloja. Përbërja ishte e ngjashme me look-un Loewe të shfaqur nga Kylie Jenner vitin e kaluar, por disponimi ishte më intensiv.

Shprehjet e të qenit të guximshëm ose jokonvencional kur bëhet fjalë për të mos veshur pantallona kanë më shumë fuqi. Mbetet vetëm ta forcojmë atë si zhanër. Vrulli vazhdoi në koleksionin S/S 2024. Hidhini një sy pamjes romantike pa pantallona të Versace. Edhe disponimet janë të pafundme. Nuk mund të nxitoj të pikturoj një pamje të peizazhit të vitit të ardhshëm, por të paktën mund të them me siguri se ky vit ishte një vit në të cilin pantallonat u dëbuan plotësisht nga zonat thelbësore.

Artikuj të ngjashëm