Era Istrefi ka dy fjalë për “Paradën e Krenarisë” që u mbajt në Prishtinë (FOTO)

By

Ndonëse është larg Kosovës, ajo me vëmendje ka përcjellë zhvillimet e fundit në vend, ku përfshihet edhe organizimi i një Parade Krenarie nga pjesëtarët e komunitetit LGBT në Prishtinë.

Këngëtarja Era Istrefi ka kohë të gjatë që ka shprehur qëndrimin e saj karshi këtij komuniteti dhe si artiste shumë mendje hapur, ajo ka dalë në përkrahje të plotë për ta.

Ndërsa pas paradës që u mbajt në Prishtinë, këngëtarja ka shkruar në profilin e saj në Instagram, se është shumë krenare që kjo ndodhi.

Madje ka publikuar edhe një seri fotografish, të cilat janë realizuar gjatë ditës së paradës. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm