Sa vjeç bëhet sot Lorik Cana?!

By

27 Korriku në kombëtaren shqiptare përbën një ditë më të veçantë se tjerat për faktin se për çështje koincidence, dy prej futbollistëve festojnë ditëlindjen.

Bëhet fjalë për Sokol Cikalleshin dhe kapitenin Lorik Cana. Përderisa i pari mbush 26 vite, kapiteni i  kombëtares shënon një numër të veçantë.

Plot 33 vite mbush sot kapiteni Lorik Cana i lindur në Prishtinë që me theks të veçantë në dekadën e fundit na ka dhuruar përplot emocione me ekipin e zemrës.

Ndryshe, kjo është ditëlindja e parë e kapitenit Cana si baba, pas ardhjes në jetë të djalit, Bojkenit në Shtator të 2015-tës. /Prive.al/

 

Artikuj të ngjashëm