Enkelejda Arifi i këndon “Dashurisë së saj” (VIDEO)

By

Enkejleda Arifin mund da mbani mend kryesisht për këndimin e këngëve çame ani pse në skenë ajo është paraqitur qysh në moshë të hershme dhe me krijime tw ndryshme.

Kënga e saj në duet me djalin e xhaxhait të saj Hysni Alushi “Mall për Çameri” mori zemrat shumë kujt që kishte mall për vendlindjen e të parëve të tyre.

Duke krijuar një bagazh shumë të madh në sirtarin e saj artistik, Enkeleda rikthehet me këngë dashurie.

“Dashurisë sime” kështu titullohet kënga më e re e saj, një baladë mjaft e bukur të cilës melankolinë i shton edhe më tepër zëri i ëmbël i Enkelejdës./PRIVE.AL/

 

Artikuj të ngjashëm