Ende pa marrë mirë vetën nga aksidenti i rëndë, Kevin Hart paditet për 60 milion dollarë

By

Ne nga këto anë kemi një shprehje, ‘kur të këqijat të vinë, hape derën.’

Edhe Kevin Hart nuk duket se po kalon ditët më të bukura të jetës së tij. Pas një aksidenti të rëndë që kaloi, ai tani do ta gjejë vetën në mes të një lufte ligjore për 60 milion dollarë.

Familja flet për shëndetin e Kevin Hart pas aksidentit të rëndë

Një grua që u shfaq në një ‘video seksi’ 2017 me Kevin Hart po hedh në gjyq komedianin dhe të tjerët për 60 milion dollarë.

Sipas një dokumenti të marrë nga E!News, modelja 28-vjeçare Montia Sabagg pretendon se ajo ishte incizuar në fshehtësi duke kryer marrëdhënie konsensuale me Hart në një dhomë hoteli në Las Vegas. Në ankesën prej 38 faqesh, Sabagg akuzon Hart, Jonathan “JT” Jackson, Cosmopople of Las Vegas dhe kompani të tjera të lidhura me veprim të qellimshëm të shqetësimit emocional, shkeljen e intimitetit dhe neglizhencës.

Sabagg pretendon në padi se ajo “nuk kishte njohuri që veprimtaria intime” e përshkruar në videon e saj dhe Hart “ishte duke u incizuar”. Videoja, e cila sipas padisë tregoi Sabagg “lakuriq nga mbeturinat poshtë dhe të fejuara në marrëdhënie seksuale private, konsensuale me Hart”, u publikua në internet në Shtator 2017.

Në atë kohë, Hart iu drejtua incidentit publikisht dhe pretendoi se atij i ‘ishte punuar pas shpine’. Pas pak, Sabagg mbajti një konferencë për shtyp së bashku me avokatin e famshëm Lisa Bloom për të mohuar akuzat për gënjeshtra.

Tani dy vjet më vonë, Sabagg po akuzon Hart se i lejoi mikut të tij, JT Jackson, të “krijonte një pajisje të fshehur të regjistrimit të videove” në dhomën e hotelit dhe të regjistronte marrëdhëniet e tyre seksuale.

Burimi: Enews.com

 

 

 

Artikuj të ngjashëm