Familja flet për shëndetin e Kevin Hart pas aksidentit të rëndë

By

Raportimet zbuluan se aktori i njohu amerikan Kevin Hart u plagos rëndë në një aksident automobilistik të dielën në mëngjes në Los Angeles, CA.

Sipas The Hollyëood Reporter (THR), aktori Kevin Hart u plagos rëndë në një aksident automobilistik në Los Angeles, CA të dielën në mëngjes. Aktori i The Ride AlongCentral Intelligence dhe Grudge Match, ishte pasagjer në një Barracuda të Plymouth të vitit 1970 i drejtuar nga Jared Black.

Jared Black humbi kontrollin e makinës, “ndërsa po udhëtonte nga rruga jugore e Kanonit të Ftohtë në autostradën Mulholland në lindje.” Makina u rrotullua nga rruga dhe ra poshtë kodrës në anën Veriore të rrugës sipas një njoftimi për shtyp THR marrë nga Patrulla Highway California .

Ishte një pasagjer i tretë, Rachel Brosterman, e cila u bllokua në makinë së bashku me Black. Hart ishte në gjendje të linte makinën dhe gjeti një shtëpi aty pranë ku kërkoi kujdes mjekësor. Sipas raportimeve, të dy Black dhe Hart pësuan “lëndime të mëdha në shpinë” dhe u transportuan në spital.

Image result for kevin hart

Eniko Hart Parrish ka thyer heshtjen ndaj aksidentit të frikshëm të makinës së bashkëshortit të saj Kevin Hart‘ që shkaktoi një dëmtim “të madh” të shpinës së aktorit, i cili duhej t’i nënshtrohej një operacioni.

“Ai është i shkëlqyeshëm,” i tha Eniko për TMZ kur u pyet për gjendjen aktuale të  Kevin. “Ai do të jetë mirë.”

Ajo shtoi, “Ai është i mirë.Të gjithë janë mirë, faleminderit Zotit. … Ai është mirë. Ai është zgjuar ”

Image result for kevin hart eniko parrish

 

Artikuj të ngjashëm