Elvana mbush 29 vjeç! (Foto)

By

Këngëtarja Elvana Gjata sot feston datën e lindjes. Një ndër artistet më të dashura të skenës mbush 29 vjeç.

Për të festuar këtë ditë, Elvana është nisur drejt Parisit. Festa do të jetë vetëm më vajza e ato janë motra e këngëtares, Besa Kokëdhima dhe Jonida Vokshi.

Elvana ka vite që ka krijuar një indentitet skenik mjaft të dashur e duke bërë turne muzikor të shoqëruar me band.

2015-ta ishte një ndër vitet më të suksesshme për të pasiqë publikoi himnin e kombëtares ‘Kuq e Zi’ dhe senzacionin e verës ‘Love Me’.

Elvana Gjata vitin e shkuar e përmbylli me çmimin ‘Personazhi i vitit’ dhuruar nga Prive.

elvana

Artikuj të ngjashëm