Ekspertja e modës kritikon fustanin nudo të Dua Lipës

By

Sipas një eksperteje të modës, Dua Lipa duket se është pak e “humbur” kur bëhet fjalë për zgjedhjet e saj të stilit – veçanërisht për pamjen pothuajse nudo që ka zgjedhur për premierën e Barbie.

Me filmin Barbie që dominon në arkë, Dua Lipa – e cila shfaqet në film dhe gjithashtu në kolonën zanore – është kudo.

Por ajo me të vërtetë befasoi në premierën e filmit në L.A. më 9 korrik, e veshur me një fustan rrjetë të personalizuar nga Bottega Veneta.

Dua Lipa nearly-naked in sheer dress at Barbie premiere in LA | Metro News

Fustani ishte plotësisht i dukshëm, duke ekspozuar të brendshmet e saj të bardha – dhe shumë më tepër.

Stilistja e famshme Tavia Sharp tha për The US Sun se Dua Lipa definitivisht e ka “shtyrë limitet” së fundmi.

Personal Stylist Tavia Sharp: Men's Fashion Mastermind | SoulDoctors Blog

“Stili i saj me të vërtetë është bërë më ekspozues dhe ajo po tregon trupin e saj”, tha ajo.

“Ajo dëshiron të dallohet, të jetë ndryshe”.

Por të gjitha këto eksperimente e kanë lënë atë pa një pamje kohezive.

Sharp tha se këngëtarja e New Rules “duket se po e ndryshon atë”, por pa një partneritet stilisti – ajo ka bashkëpunuar me marka si Versace – ajo është e humbur.

“Ajo duket pak e humbur duke u përpjekur ta kuptojë atë pa partneritet me disa prej këtyre stilistëve.

Sharp ishte veçanërisht skeptike për Bottega Veneta Dua Lipa pothuajse nudo që kishte veshur në premierën e Barbie.

“Është pak e tepërt për një premierë të Barbie. Kjo është një zgjedhje interesante. Duhet të ketë ndonjë arsye pse ajo po shfaqet kështu”.

“Audienca e saj janë vajza të reja, ndaj është interesante që ajo do të shkonte kaq larg duke u treguar zbuluese.

“Është pothuajse e tepërt, sepse në të vërtetë nuk e kam parë në ndonjë gjë kaq transparente.”

“Ajo ka veshur gjëra që përqafojnë trupin. Por kjo është më zbuluese se sa e kam parë ndonjëherë. Mendoj se shkoi pak larg.”

Për më tepër, Sharp nuk mendonte se ylli dukej shumë komod në stilin e ekspozimit të thithkave.

“Unë mendoj se ajo duket më pak e sigurt”, tha ajo, duke e quajtur fustanin “të pavend”.

Në përgjithësi, stilistja mendon se ajo mund të jetë më mirë të shmangë veshje të tilla zbuluese në të ardhmen. /Prive.al

Dua Lipa Wears Naked Fishnet Dress and Thong to Barbie Premiere

Artikuj të ngjashëm