Edhe Gold AG dhe Mërgim Mavraj kujtojnë Nënë Terezën

By

Me 19 tetor 2003, në Sheshin e Shën Pjetrit në Vatikan, të mbushur përplot me shqiptarë të ardhur nga të gjitha viset, së bashku me qindra mijëra shtegtarë të ardhur nga mbarë bota, Papa Gjon Pali II e shqiptoi formulën kanonike të Kishës që e lartonte Nënën e Madhe të të varfërve të mbarë botës, në nderimet e altarit”.

Sot në 12 vjetori i lumturimit të Nënës Terezë është shënuar me ceremoni të ndryshme. Ky moment u përkujtua edhe nga disa prej fytyrave publike si Elvana Gjata e Julka.

Por njejtë kanë vepruar edhe Gold AG dhe Mërgim Mavraj që njihen si besimtarë të devotshëm të fesë islame.

Ky veprim është pritur mirë nga ndjekësit në rrjete sociale që kanë përgëzuar djemtë për frymën tolerante të treguar për një nga emrat shqiptarë më të afirmuar në botë. /Prive.al

Screenshot_2015-10-19-22-33-53Screenshot_2015-10-19-22-33-30

Artikuj të ngjashëm