Ed Sheeran ka diçka për të thënë për çmimet “Brit Awards”

By

Ed Sheeran këmbëngul se nuk ka nevojë për një çmim BRIT për të dëshmuar se është një kompozitor i mirë.

Megaylli 30-vjeçar do të konkurrojë kundër këngëtarëve si Adele në ceremoninë e këtij viti në The O2 në Londër më 8 shkurt.

Përpara ndarjes së çmimeve muajin e ardhshëm, krijuesi i hitit ‘Perfect’ – nominimet e të cilit përfshijnë albumin e vitit, Artistin e Vitit, Këngën e Vitit për ‘Bad Habits’ dhe çmimin më të mirë Pop/R&B – ka insistuar që ndërsa është “super bukur” kur ai fiton, nuk do të kishte rëndësi nëse do të humbiste sepse nuk do të thotë se ai “ka bërë një këngë plehrash”.

Sipas rubrikës Wired të gazetës Daily Star, Ed tha: “Çmimet BRIT dikur ishin gjithçka për të cilën do të përgatitej viti im: publikimi i një albumi, bërja e një single dhe më pas ne do të shkojmë në BRIT Awards dhe le të shohim nëse mundemi, fitojnë.

“Shape of You” ishte kënga më e shitur në Angli atë vit dhe nuk e mori atë.

“Pra, unë jam shumë i vetëdijshëm se do të vazhdoj të krijoj muzikë që më pëlqen dhe herë pas here, kur ndodhin gjëra të tilla, është shumë e bukur dhe jam shumë i lumtur për këtë, por nëse humbas jam mirë.

“Nëse fitoj, atëherë kjo është e mrekullueshme, por ajo që po them është se nëse humba nuk do të mendoja, ‘Kam bërë një këngë plehrash'”.

Ndërkohë, Ed kohët e fundit kritikoi shfaqjet amerikane të çmimeve duke pretenduar se ato janë të mbushura me “urrejtje” dhe kanë një “atmosferë të pakëndshme”.

Këngëtari i bëri komentet pas performancës së këngës së tij ‘Shivers’ në MTV Video Music Awards në shtator.

Ai tha: “Dhoma është e mbushur me pakënaqësi dhe urrejtje ndaj të gjithëve dhe është një atmosferë mjaft e pakëndshme”.

Krijuesi i hitit “Castle on the Hill” u nominua për katër çmime në VMA, por nuk arriti të fitojë asnjë dhe vazhdoi të tregojë për presionin që ndjejnë artistët për të fituar kur rrethohen nga ekipi i tyre drejtues.

Artikuj të ngjashëm