E krahasuan me Dua Lipën por Cher nuk e mori fare mirë!

By

Cher nuk do të heqë dorë nga titulli i saj së shpejti. Këngëtarja ikonike shkoi në Twitter për t’iu përgjigjur një komenti që e krahasonte me Dua Lipën, pasi ajo nuk dukej se ishte dakord me deklaratën.

Një përdorues online ka shkruar “Dua Lipa, Cher e brezit tonë”, duke postuar një video të muzikantes 27-vjeçar në ndarjen e çmimeve Grammy. Por Cher nuk kishte asgjë nga kjo, pasi ajo një kunj, me pyetjen: “Sa vite ka një brez?”.

Krahasimi shkaktoi shumë reagime të përziera te fansat e Duas dhe Cher. Me disa njerëz që madje deklarojnë se Dua Lipa është për Millennials dhe Gen Z, ndërsa Cher është për Boomers dhe Gen X.

Një person shkroi, “Një gjë është të jesh *frymëzuar* nga dikush, dhe tjetra është të jesh zëvendësues. Dua është Dua Lipa e brezit tonë. Cher është Cher. Nuk ka nevojë të krahasohen dy individë krejtësisht të ndryshëm në talent vetëm sepse njëri vishet si tjetri”.

Dhe dikush tjetër shpjegoi më tej se njerëzit nuk po e kuptojnë vërtet ndikimin kulturor që kishte Cher. “Çdokush mund të vishet si Cher sot, por nuk është e njëjta gjë si të jesh i pari që e thyen këtë terren. Ajo ishte Cher. Gjithashtu Cher ka luajtur në filma dhe në shfaqjen e saj televizive. Ajo është e vetmja dhe e vetmja.”

Por një gjë është e sigurt, dy këngëtaret e talentuara sigurisht që njihen si ikona të modës dhe muzikantë të suksesshëm. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm