Dua Lipa tregon destinacionet e saj më të mira të pushimeve, Shqipëria nuk mungon

By

Dua Lipa nuk është vetëm një superstar i popit, por është edhe një eksploruese me përvojë. Nga limanet e Greqisë në plazhet e Xhamajkës, këtu janë disa nga destinacionet e saj të preferuara për të frymëzuar pushimet tuaja të ardhshme.

Shqipëria

Nga trashëgimia shqiptare, Dua Lipa pëlqen të shfrytëzojë sa më shumë verën në shtëpi. Një destinacion që thjesht pret të zbulohet, Shqipëria është e mbushur me plazhe sublime, shkëmbinj shkëmborë dhe fshatra tradicionalë, të gjitha këto mbeten relativisht të paprekura nga turizmi masiv.

View this post on Instagram

A post shared by DUA LIPA (@dualipa)

Peloponezi

Në bordin e një varke me vela këtë verë, Dua Lipa eksploroi limanin qiellor të Peloponezit. Sekreti më i mirëmbajtur i Greqisë (udhëtarët shpesh gabimisht preferojnë Cikladët), ky rajon në jug të vendit është një përzierje fshatrash të vegjël, plazhe të egra dhe fshatra të gjelbëruara.

View this post on Instagram

A post shared by DUA LIPA (@dualipa)

Xhamajka

E rrethuar nga laguna bruz dhe plazhe qiellore, të mbushura me plantacione kafeje dhe kallamsheqeri, Xhamajka është një parajsë e vogël, e paprishur. Pra, nuk është për t’u habitur që Dua Lipa është tërhequr nga vendi në muajt e fundit.

View this post on Instagram

A post shared by DUA LIPA (@dualipa)

Sifnosi

Në krye të listës së ishujve të brendshëm në Cyclades është Sifnos, një nga pikat kryesore verore të Greqisë. I paprishur, ofron plazhe të egra dhe tavolina plot karakter.

View this post on Instagram

A post shared by DUA LIPA (@dualipa)

Auckland

Ndërsa Zelanda e Re pret Kupën Botërore të Futbollit për Femra, Auckland po fluturon lart. I vendosur midis dy gjireve në Oqeanin Paqësor, destinacioni është urban, por vetëm disa kilometra larg zonave natyrore të lë pa frymë.

View this post on Instagram

A post shared by DUA LIPA (@dualipa)

Tokio

Me hotelet e fshehura brenda rrokaqiejve të stilit të viteve 1970, kopshtet Zen dhe sportelet ku mund të shijoni kuzhinën e shkëlqyer japoneze, Tokio ishte gjithashtu në radarin e Dua Lipa këtë vit.

View this post on Instagram

A post shared by DUA LIPA (@dualipa)

Mexico City

Falë jetës së tij të bollshme kulturore, arkitekturës shumëngjyrëshe, gastronomisë që nuk njeh kritikë dhe jetës emocionuese të natës, Mexico City është një nga destinacionet yje të verës, i miratuar edhe nga Dua Lipa.

View this post on Instagram

A post shared by DUA LIPA (@dualipa)

Artikuj të ngjashëm