Dua Lipa sot feston ditëlindjen, e ne festojmë duke kujtuar veshjet e saj më të bukura

By

22 Gusht, është ditëlindja e këngëtares që morri vëmendjen e gjithë botës Dua Lipa!

Dua Lipa është një këngëtare dhe modele poashtu u rrit në Londër. Karriera e saj filloi kur ajo ishte vetëm 14 vjeç duke postuar covers të këngëve në Youtube. Në vitin 2015, ajo nënshkroi kontrate me Warner Music Group. Menjëherë pas kësaj, ajo lëshoi single-in e saj të parë Be the one.

Lipa më vonë lansoi albumin e saj të parë në vitin 2017 me titull Dua Lipa. Kënga e saj e gjashtë, New Rules, u publikua një muaj më vonë dhe menjëherë u rendit në krye të listave.

New Rules e bëri Duan femrën e parë që rrëmbeu vendin numër një në Mbretërinë e Bashkuar pasi Adele arriti atë më këngën Hello në vitin 2015.

Në Janar 2018, Lipa ishte nominuar në pesë kategori të ndryshme për Brit Awards. Ajo ishte nominuar për British Female Solo Artist, British Breakthrough Act, Mastercard British Album of the Year, British Video of the Year and British Single of the Year.

Nga pesë nominime ajo fitoi dy çmime në kategoritë British Female Solo Artist dhe British Breakthrough Act. /Prive.al

Dua LipaDua LipaDua LipaDua LipaDua LipaDua LipaDua LipaDua LipaDua LipaDua LipaDua LipaImage result for dua lipa met gala

Artikuj të ngjashëm