Dua Lipa shpallet një nga artistet më me stil për vitin 2024

By

Ekspertët e industrisë së modës kanë votuar dhe rezultatet janë: Dua Lipa dhe Doja Cat janë ndër muzikantet më me stil të vitit 2024, sipas Rolling Stone.

Revista lavdëron Dua-n për stilin e saj “elegant, por me këmbë në tokë”, të cilin mund ta shihni në videot e saj për “Houdini” dhe “Dance the Night”. Sa i përket Dojës, ajo njihet për zgjedhjet e saj “të guximshme” të modës, si ecja në një tapet të kuq të mbuluar me 30,000 kristale të kuqe, sporti i “gjahëve” të diamantit në videon e saj për “Demons” ose promovimi i albumit të saj duke u mbuluar me gjak.

Gjithashtu në listë është Madonna, e cila është duartrokitur për “pakohësinë” e saj dhe për përdorimin e modës “si pjesë e tregimit të saj”. “Madonna ka ndryshuar modën për dekada tani,” vëren Rolling Stone.

Beyoncé del në listën për modën e paraqitur në turneun e saj të Rilindjes, duke përfshirë atë që New York Times e quajti një kostume “menjëherë ikonike” me nuancë mishi me duar me doreza të zeza të mbështjella rreth tij.

Yjet e tjerë në listë përfshijnë Cardi B, A$AP Rocky, Pharrell, Troye Sivan, Bad Bunny, Doechii dhe Lil Uzi Vert. Partnerja e A$AP Rocky, Rihanna nuk është në listë dhe as Taylor Swift, ndikimi i së cilës në modë është i tillë që pothuajse çdo herë që ajo vesh diçka, ajo shitet menjëherë.

Artikuj të ngjashëm