Dua Lipa dhe Rita Ora bashkë në Met Gala – por dyshja, sërish nuk takohen me njëra tjetrën

By

Dua Lipa dhe Rita Ora, ishin shqiptaret e vetme në mbrëmjen e madhe Met Gala që u mbajt mbrëmë në Muzeun Metropolitan të Arteve në New York.

Bashkë ato të dyja shkelën në tapetin rozë të ngjarjes më të madhe të botës në modë, megjithatë nuk ka edhe kësaj here asnjë foto të përbashkët.

Sa i përket Lipës, shumë media ndërkombëtare, e kanë listuar veshjen e saj në mesin e më të mirave krah Lady Gagas, Jennifer Lopez e Kim Kardashian.

Më eventin e organizuar nga Anna Wintour e Vogue, ndërsa vendosi që të shkojë me të dashurin e saj Isaac Carew. Lipa ishte veshur e tëra në Versace, kokë e këmbë! Ndërsa aksesorët e saj ishin të markës Varm dhe KatKim.

Colourful: Dua Lipa looked exquisite in a plunging Versace gown, as she showcased her decolletage while she posed up a storm at the Met Gala on Monday

Ndërsa për Rita Orën pjesëmarrja në Met Gala, është bërë tashmë e zakonshme. 28 vjeçarja Ora po shkëlqente në një fustan metalik me një dekolte të guximshme.

Blonde bombshell: Rita set pulses racing as she showcased her ample assets in a plunging black and gold patterned gown

Rita po shoqërohej nga mikja e saj e mirë, modelja Kate Moss ndërsa të dyja kishin veshur fustanet e mikut të tyre Marc Jacobs dhe veshjet e të dyjave ngjanin paksa në stil. /Prive.al

Wow-factor!: The Anywhere hitmaker, 28, made sure she stood out on the red carpet in a daring sequinned ensemble
Hollywood glamour: Rita Ora attended the Met Gala 2019 at the Metropolitan Museum of Art in New York on Monday

Artikuj të ngjashëm