VESHJET MË TË BUKURA – Met Gala edhe këtë vit solli vepra arti në “tapetin rozë”

By

Tapeti i kuq i ngjarjes së famshme MET GALA, njihet si event që sjellë veshjet më të guximshme të vitit. Mbrëmja bamirëse ku një biletë kushton mbi 30 mijë dollarë, ka një histori të pasur të veshjeve të konsideruara si të rrezikshme.

Kësaj here Met Gala 2019-të, e kishte temën “Camp: Shënime të modës” dhe ka rezultuar sërish me paraqitje që na çuditën në tepihun e kuq në Muzeun Metropolitan të Arteve në New York.

Ndërsa sërish Met Gala ka tërhequr disa nga emrat më të mëdhenj të shoubiznesit të cilët na bënë t’i rrotullojmë sytë me veshjet që zgjodhën.

Lady Gaga, Kim Kardashian e Katy Perry e edhe Dua Lipa, ishin në mesin e atyre që lanë gjurmë në “Tapetin Rozë” të kësaj mbrëmjeje. 

Lady Gaga u paraqit me katër veshje!

The Met Gala 2019
The Met Gala 2019
The Met Gala 2019
The Met Gala 2019

Dua Lipa

The Met Gala 2019

Katy Perry

The Met Gala 2019

Kim Kardashian

The Met Gala 2019

Kylie Jenner ne Versace

2019 Met Gala

Kendall Jenner

2019 Met Gala

Jennifer Lopez

The Met Gala 2019

Bella Hadid

The Met Gala 2019

Cardi B

The Met Gala 2019

Artikuj të ngjashëm