Dua Lipa ‘braktis’ Twitter-in për këtë arsye

By

Prania e këngëtares 24-vjeçare në platformë është e kufizuar në postime nga ekipi i saj menaxhues sepse ajo u largua pasi ndjeu se ishte “e padrejtë” dhe po njollos krenarinë për arritjet e saj në karrierë.

Dua Lipa quit Twitter for mental health

Ajo tha: “Kritika në internet mund të bëjë që të ndjehesh sikur nuk je i mirë aq sa duhet, kështu që unë isha nervoze.

“[Twitter] më duket si tokë kultivuese për urrejtje dhe më ndaloi të isha krenare për arritjet e mia.

“Në vend që të ndjeja diçka të mahnitshme, kjo më bëri të ndjeja se nuk ia vlen.”

“Por ne duhet të mbrojmë shëndetin tonë mendor. Unë uroj që kompanitë e mediave sociale mund ta bëjnë atë një hapësirë më të sigurt. Është bërë thjesht e padrejtë.”

Krijuesja e shumë hiteve se edhe fansat e saj duhet të bëjnë pak pauzë nga mediat sociale.

Ajo tha: “Ndoshta ata duhet të bëjnë një hap prapa nga mediat sociale. Edhe kur nuk ishte në kulmin e negativitetit, këshillat e mia për fansat që ndjejnë ankth ishin të bënin një hap prapa. Këtë po bëj për vete.”

Dua përjetoi një reagim të mediave sociale në fillim të këtij viti kur hashtag #dualipaisoverparty u shfaq pasi ajo ishte fotografuar duke vizituar një klub striptizmi në janar.

Por këngëtarja e cila kurrë nuk foli pasi u shfaqën fotografitë – nuk pranon të bazojë vendimet e saj nëse ajo do të përballet me thirrjet për t’u “anuluar”.

Ajo i tha revistës Sunday Times Culture: “Dua të them që ‘kultura e anulimit’ është … interesante.

“Që ta dini, artistët janë njerëz dhe ne mësojmë nga gabimet dhe kërkojmë falje kur do të ndodhë. Por, gjithashtu, nëse qëndroj prapa veprimeve të mia, thjesht nuk do të komentoj.

“Unë kurrë nuk bëj asgjë të poshtër ose degraduese. Gjithçka ka një qëllim të mirë, dhe nëse gjërat merren në një mënyrë të gabuar, unë do të kërkoj falje. Por unë nuk mund ta jetoj jetën time duke u frikësuar në rast se dikush përpiqet të më anulojë për diçka pa kuptim. ”

 

Artikuj të ngjashëm