Veterani i Operas shtrihet në spital për shkak të Koronavirusit

By

Veterani i Operas, Placido Domigno, është shtrirë në spital pas komplikimeve shëndetësore që lidhen me COVID-19, raportojnë mediat amerikane.

79 vjeçari po trajtohet në Meksiko sipas zëdhënësit të tij, si cili ka shtuar se “ai do të mbetet në spital për aq sa doktorët ta shohin të domosdoshme”.

ME 22 mars ai ka njoftuar se ka dalë pozitiv me Koronavirus dhe ka thënë se është falënderues ndaj shumë mesazheve që ka pranuar nga shumë njerëz.

Këngëtari së fundmi ka dhënë dorëheqje nga Opera e Los Anxhelos pasi që ishte akuzuar për ngacmim seksual.

Artikuj të ngjashëm